Východočeské muzeum v Pardubicích, Zámek čp. 2, 530 02 Pardubice vcm@vcm.cz
+420 466 799 240

Pernštejnlove 2024

30. červenec - 3. srpna 202418:00 - 23:55

Areál pardubického zámku

Východočeské muzeum v Pardubicích a uskupení NaEx uvádějí 9. ročník open air divadelního festivalu v srdci Čech Pernštejnlove. Prostředí pardubického zámku láká na bohatý divadelní program i koncerty v parkánu.
Vstupenky koupíte v pokladně Zámku Pardubice a online na webu www.pernstejnlove.cz
Permanentka na všechna představení na velkém nádvoří 1 500 Kč, permanentka šapitó 900 Kč, vstupenky na jednotlivá představení 150–450 Kč.

úterý 30. 7. 2024

od 21 h, zámecké nádvoří
Luboš Balák: KOMEDIE O KOMIKOVI / Divadlo Komediograf, Praha
Veselohra o smíchu. Stárnoucí komik hledá svůj megafór. Během večera našeho přítele navštíví devět postav. Díky jim projde znovu svým životem, prověří si svůj charakter, objeví sebe sama v novém světle, a především si vyzkouší a ověří své nejlepší skeče, vtipy a gagy.
Hrají: Miroslav Táborský, Filip Teller, 100 min, bez přestávky


středa 31. 7. 2024

od 18 h, šapitó
Duncan Macmillan, Jonny Donahoe: VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI / Divadlo DONDI
Tragikomické stand-up monodrama, ve kterém si divák projde třiceti lety jeho života. Buďte součástí příběhu jednoho výjimečného chlapce, jehož matka se pokusila o sebevraždu – a on se jako dítě rozhodne začít psát seznam věcí, kvůli kterým stojí za to žít. Pojďte hledat společně s ním, co je pro Vás v životě báječné.
Hraje: David Macháček, 80 min, bez přestávky

od 21 h, zámecké nádvoří
J. W. Goethe, J. Čermák, J. Doležal: UTRPENÍ MLADÉHO WERTHERA / Horácké divadlo, Jihlava
Moderní pojetí Goetha souborem, o kterém je poslední dobou hodně slyšet. „Nešťastníče! Nejsi bláhový? Neklameš sám sebe? K čemu je všechna ta zuřivá vášeň bez konce?” Jevištní adaptace milostného románu, která zasahuje naléhavostí mládí, láskou, osaměním, posedlostí a hledáním svobody.
Hrají: Michal Kraus, Stanislava Hajduková, Klára Anna Satinská, Lenka Schreiberová, Šárka Býčková, Tereza Gestner Otavová, Zbyšek Humpolce, Jan Burda, 90 min, bez přestávky


čtvrtek 1. 8. 2024

od 18 h, šapitó
Molière: LAKOMEC / Divadelní klub Jirásek, Česká Lípa
Komedie vysmívající se chamtivosti, kupčení s city, marnivosti a nafoukanosti sehraná jako divadlo na divadle. Soubor si hraje s motivy, situacemi, buduje vlastní poetiku jednotlivých figur, posouvá děj směrem k dnešku. Hlavní snahou je projasnit alespoň na chvíli zachmuřený obraz dneška pomocí fantazie, hravosti a tvořivosti.
Hrají: Václav Klapka/Karel Bělohubý, Iveta Vrabcová, Vít Šťastný, Tereza Šťastná, Cyril Grolmus, Dita Krčmářová, Jiří Gottlieber, Pavel Landovský, 120 min včetně přestávky

od 21 h, zámecké nádvoří
Ivan Calbérac: LÁSKA Z MLÁDÍ / Divadlo Bez zábradlí, Praha
Nad ideály mládí se můžete s úsměvem dojmout. Ale když zjistíte, že takovým ideálem byla žena, kterou jste si kdysi v mladické nerozvážnosti vzali za ženu a pak na to zapomněli, můžou vám také zbýt jen oči pro pláč.
Hrají: Roman Zach, Lucie Žáčková, Nikol Kouklová, Diana Toniková, Ha Thanh Špetlíková, Prokop Zach, Karel Heřmánek ml., Zdeněk Dušek, 150 min včetně přestávky


pátek 2. 8. 2024

od 18 h, šapitó
Petr Kult: VŠECHNO A NIC / Ductus Deferens, Praha
Mnoho povyku pro hodně málo aneb 55 minut všeho. Odlehčená komedie pro celou rodinu s úvodním seminářem plná rodinných vztahů, langošů, poníků, kořalky a Golden kids.
Hrají: Petr Kult, Tomáš Matušinec a Pavel Prais, 55 min, bez přestávky

od 21 h, zámecké nádvoří
Tracy Letts: ZABIJÁK JOE / Divadelní studio D3, Karlovy Vary
Komedie, která vás zabije humorem, který by se dal krájet (motorovou pilou). Kultovní lovestory! Napínavá detektivka! A komedie, která vás zabije! S humorem tak černým, že by se dal krájet, nejlépe motorovou pilou. Chcete vědět, jak se zbavit dluhů a k tomu nepohodlné příbuzné? Poradí bizarní rodinka, která si najme profesionálního zabijáka. Jenže ne všechno jde podle plánu.
Hrají: Marek Himl, Petr Johanovský, Jana Šmejkalová, Eva Šollová, Luboš Štěpán, 80 min, bez přestávky


sobota 3. 8. 2024

od 10 h, šapitó
HOUPACÍ POHÁDKY / Damúza
Na motivy pohádek ze stejnojmenné knihy Aloise Mikulky. Co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky? Co může zažít během jedné nečekané noční jízdy po obloze, vyhoupne-li se na rožek měsíce? Možná se stane svědkem děsivé loupeže ukrutného Jollyho Jokera. Možná uslyší rolničku bledě modrého autíčka cililink, stojícího právě na startu velikého závodu… Pro děti od 4 let a jejich rodiče.
Hrají: Johana Vavřínová, Dominik Linka, 45 min, bez přestávky

od 18 h, šapitó
RANDE NASLEPO
Po 5. nabízíme divákům absolutní překvapení. Nikde se nedozví, na co si koupili své vstupenky.
55 min, bez přestávky

od 21 h, zámecké nádvoří
Vladislav Kracík: ČEKÁNÍ PŘED NEBESKOU BRÁNOU / Divadlo Tramtarie, Olomouc
Jaké to je, když vám v cestě za splněním posledního přání stojí nedostatečná finanční hotovost, ukradené auto, mafie i policie? A jak to všechno může dopadnout, když už nejde o život? To vše a mnohem víc v nejnovější inscenaci Divadla Tramtarie. Absurdně humorná gangsterka inspirovaná americkými nezávislými filmy Bratrů Coenů a Quentina Tarantina.
Hrají: Jana Drgová, Jan Ťoupalík j.h., Tereza Toth Čápová, Barbora Šebestíková, František Herz, 105 minut, bez přestávky

od 24 h, šapitó
Bukowski, Střelka: NENÁVIDÍM TĚ BUKOWSKI! / Broukovcovo divadlo, Česká Kamenice
Truchlokomedie vypráví příběh Henry Chinaskiho, pomalu stárnoucího spisovatele, který střídá ženy a lahve, tak jak mu to předepsal jeho autor Charles Bukowski. Co když, ale Hank ve svých snech, touží po něčem jiném…? My tu možnost uskutečnit své sny a měnit své životy máme, ale co literární postava? V představení se užívá drsný a vulgární slovník.
Hraje: Jaroslav Střelka, 55 min, bez přestávky


Doprovodný program

I letos jsme pro vás v parkánu připravili bohatý doprovodný program. Koncerty zajímavých osobností (nejen) tuzemské hudební scény.
Písničkářská scéna v parkánu
Středa 31. 7. 2024 od 19:30 hHelena Kalambová s kapelou – Nadžánrové písničkářství s jemnými prvky klasiky, etna, folku a popu, které jsou protkané melancholií epickou intimitou až snovostí. Skladby jsou zajímavé impresně niterným sdělením v textech a rozmáchlostí v instrumentaci a melodice…
Čtvrtek 1. 8. 2024 od 19:30 hMatěj Metoděj Štrunc & Ateliér – Herec, hudebník, cestovatel, autor scénické hudby, hráč na cimbál, kytaru, klavír, baskytaru a bicí, autor básnické sbírky
Pátek 2. 8. 2024 od 22:30 hBe4Eight – Projekt kanadsko-českého multiinstrumentalisty Jacoba Carla Růžičky, jehož autorská tvorba vychází z mnoha rozmanitých žánrů.
Sobota 3. 8. 2024 od 23:00 hněco něco – něco něco hrají lehkonohý indie pop, ve kterém můžete slyšet vliv post-punku, české nové vlny i taneční hudby. Kapelu tvoří zpěvačka Alžběta Trusinová a Tomáš Tkáč